Депутати підтримали рішення щодо розвитку озеленення у Рівному

20 грудня під час пленарного засідання сесії депутати Рівненської міської ради підтримали проект рішення «Про затвердження Програми розвитку та збереження зелених зон міста на 2019-2023 роки» (далі – Програми). Цю Програму було розроблено управлінням ЖКГ у співпраці з громадськістю та залученням експертів, в тому числі за підтримки Ради реформ Рівного.

У місті не було спеціальної Програми з розвитку озеленення і, проголосувавши за це рішення, депутати підтримали впровадження кращої системи догляду за зеленими насадженнями та розподілу коштів міського бюджету на першочергові потреби для розвитку зеленого господарства міста.

Ініціаторка розроблення Програми, представниця Ради реформ Рівного Оксана Майборода повідомляє: «Прийнято дуже важливе і правильне рішення для зміни підходу до озеленення міста. Вдячна всім за роботу над програмою та підтримку! Цього року ми виконали ще ряд досліджень, які показують стан зеленого господарства зараз, та готуємо презентувати цікаву аналітику найближчим часом. Ця інформація допоможе всім учасникам процесу краще визначити першочергові заходи програми, які потребують фінансування та впровадження. Плануємо це публічно обговорити на початку року в січні і сподіваємось, що у питанні реалізації програми буде продовжена така ж злагоджена співпраця, як при її розробці».

Раніше Програма була узгоджена на депутатських комісіях, в т.ч. відповідальних комісіях з питань міського господарства та з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю.

Депутат Рівненської міської ради Микола Бляшин наголосив на якісному результаті завдяки спільній співпраці влади та громади. «Мені приємно, що бюджетна комісія міської ради виступала одним з тих майданчиків, де відбувались дискусії. Була спільна робота, були пропозиції і тепер на сесії одноголосна практична підтримка колег свідчить про те, що правильний процес комунікації між усіма зацікавленими учасниками дав дуже гарний результат. Наступний крок – виділення коштів на цю програму і забезпечення її виконання. Це, по суті, одна з перших програм, яка прийнята за активної участі жителів міста», – прокоментував Микола Бляшин.

Проведений управлінням ЖКГ процес підготовки цієї програми є успішним прикладом міста з організації ефективних публічних консультацій із заінтересованими сторонами, під час якого враховано їх пропозиції, що допомогло розробити більш якісний, амбітний та інноваційний документ.

Начальник управління ЖКГ Ярослав Сахнюк відзначив громадськість за ініціативу та конструктивний діалог: «Під час розробки програми зацікавлені учасники показали професійний рівень та відповідальне ставлення до роботи над документом. Протягом двох місяців було проведено ряд зустрічей за участі громадськості та експертів і напрацьовано якісну Програму. Наше управління вітає таку практику співпраці та відкрите до ініціатив мешканців для спільного вирішення питань, що стосуються життя нашого міста».

Тепер з 2019 року почнеться впровадження заходів Програми, які допоможуть розвивати міське озеленення, що сприятиме адаптації міста до зміни клімату та забезпечуватиме комфорт та здорове середовище для життя мешканців.

 

За коментарями звертайтеся:

Оксана Майборода,

Громадська ініціатива «Сад історій у Рівному»

тел.: 0685722364

e-mail: oksana.maiboroda@gmail.com

 

Ця діяльність реалізовується коаліцією громадських організацій «Рада реформ Рівного» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цієї публікації є винятковою відповідальністю «Ради реформ Рівного»  i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *